Bawialnie

Fikołki, Centrum Handlowe Bonarka

Idzie zima zatem pewnie niektórzy z Was zaczną częściej odwiedzać sale zabaw. My ostatnio miałyśmy okazję odwiedzić dla nas nowe miejsce. Od razu ostrzegam, że jeśli macie starsze dzieci, które nie boją się wysokości to będzie problem z ich wyciągnięciem. Moja Diana idealnie wykorzystywała to, że nie wdrapie się na wysokie konstrukcje. Jakbym musiała to bym tam jakoś się przecisnęła ale na szczęście mała czarownica po dobroci zeszła.

Fikołki to sieć sal zabaw w całej Polsce. W Krakowie obecnie znajdziecie ich w Bonarce a za niedługo w Galerii Kazimierz. Z tego co widzę to ich lokalizacje są w galeriach handlowych czyli łatwo dostępnych miejscach. Teoretycznie te lokalizacje mogą być przyczyną tłoków. Jednak ja już byłam w bawialniach, które nie znajdują się w galeriach a popołudniami było tyle dzieci, że miałam dość. W Fikołkach, mimo popołudniowej pory było całkiem znośnie, większość dzieci stanowiły te, które przyszły na imprezę urodzinową. I od urodzin zaczniemy. Są tutaj 2 sale gdzie możecie zorganizować Waszym dzieciom urodziny. Dzieci się bawią z animatorką a rodzice mogą spokojnie usiąść w części kawiarnianej albo wyskoczyć na chwilę na zakupy. W kawiarni możecie napić się pysznej kawy czy herbaty oraz spróbować ciast i innych słodkości. Są tu również lemoniady i wyciskane soki. Na terenie kawiarni czeka sporo pokus dla dzieci a rodziców mogą one przyprawiać o mały zawał serca a raczej ich ceny. To muszę zapisać na minus. Tym bardziej, że są to głównie słodycze albo jakieś niepotrzebne, drogie pierdoły. Oczywiście wszystko jest piękne, bezpośrednio dostępne dla dzieci, zatem bardzo kusi. Uczulam rodziców aby patrzyli co dzieci znoszą do stolików aby potem nie okazało się, że musimy zapłacić sporo więcej. 
 

Przejdźmy teraz do zabawy. W części kawiarnianej znajdują się monitory z dotykowymi ekranami. Dzieci mogą paluszkami dowolnie przesuwać po ekranie np. układając wirtualne puzzle. Moim córkom bardzo się to spodobało. Przy stolikach znajduje się kącik dla maluchów. Rodzice zatem mogę mieć dzieci cały czas na widoku. W kąciku dla najmłodszych jest basen z kulkami, kuchnia, tablica manipulacyjna (tak swoją drogą moje dzieci w ogóle nie są tymi tablicami zainteresowane), bujaczki oraz inne małe pojazdy. 

Nad strefą dla rodziców są również konstrukcje dla starszych dzieci. To właśnie z nich nie chciała zejść Diana. Na początku bała się wspinać a potem jak się rozkręciła to nie chciała wyjść. Czy Wasze dzieci też tak mają? 
 
 

Co dokładnie jest u góry na tych konstrukcjach to nie wiem. Na pewno są zjeżdżalnie, labirynt z przeszkodami a dzieci mówiły jeszcze o jakiś lustrach. Jest tu również kilka basenów z kulkami oraz boisko do gry w piłkę. 

Na starsze dzieci czeka ścianka wspinaczkowa, dodatkowo płatna. 
 
Organizowane są tu nocowanki, warsztaty tematyczne oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Jest również oddzielna oferta dla szkół i przedszkoli. 
 

Organizacja miejsca.
Lokalizacja w centrum handlowym ma wiele zalet. Darmowe parkingi, dojazd komunikacją miejską oraz udogodnienia dla osób z wózkami czyli windy. Sala znajduje się na 1 piętrze na przeciwko Cinema City.
Toalety są w sali zabaw. Oddzielne pomieszczenie z przewijaczem. Sale urodzinowe oraz sala na warsztaty są zamknięte ale przeszklone. Warto sprawdzać FB konkretnej sali zabaw aby wiedzieć jakie będę nadchodzące wydarzenia.

 
Praktyczne informacje.
Najważniejsze info, dziecku trzeba zmienić skarpetki. Jeśli nie macie skarpetek na zmianę można kupić je na miejscu w cenie 10 zł sztuka.
Jeszcze raz przypomnę o tych wszystkich słodyczach i pierdołkach dla dzieci w sali kawiarnianej, które są dodatkowo płatne. 
Istnieje możliwość wyrobienia karty malucha, umożliwiającej wejście dla dzieci do lat 3 za darmo. Dziecko powyżej 2 lat musi towarzyszyć starszemu rodzeństwu, to jest warunek. Natomiast dwulatek może wchodzić sam. Jednorazowe wyrobienie karty kosztuje 9,90 zł. 
 

Jak dojechać. (Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, Kraków)

Jak wspominałam wyżej, jest to centrum handlowe, nie ma tu problemu z parkingami. Ewentualnie ze znalezieniem auta. Dosłownie pod wejście centrum (przystanek Bonarka) jeżdżą autobusy, nieco dalej macie tramwaje a pomiędzy jest pociąg. 
 
Strona www oraz FB sali zabaw.
 

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie miejsca odwiedzone przez Dianę i Kornelię obserwuj #diankamałapodróżniczka oraz #kornelamałapodróżniczka. Jeśli podoba Ci się ten wpis poślij go dalej. Dziękuje 🙂 Jak odwiedzasz miejsca z mojego polecenia nie bój się mnie oznaczać na zdjęciach abym mogła je zobaczyć i udostępnić 🙂 

Zapraszam do śledzenia mnie na IG (buszuj.po.kraju) oraz FB (buszujpokraju).
 
Wpis powstał dzięki jednorazowej współpracy z salą zabaw. 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *