Być rodzicem,  Poradnik wycieczkowiczów

Jak przeżyć z dzieckiem poza domem? Cz. II w mieście

Chodziliśmy po lesie i terenach wiejskich to teraz udamy się do miasta. Tu będziemy mieli zadanie bardzo ułatwione, chociażby ze względu na to, że jak czegoś zapomnimy to bez problemu kupimy. O to chyba zawsze się martwimy i sprawdzamy po dziesięć razy czy wszystko spakowaliśmy. O tym co zabrać na spacer już dobrze wiemy a jak zaplanować dzień w mieście? Czytaj dalej.
Latem czy ciepłymi dniami nie zajmujemy się bo to łatwizna. Jednak jeszcze zanim gdziekolwiek wyjdziemy a w tym konkretnym wypadku pojedziemy sprawdźmy sobie aktualny rozkład MPK. Nie wszystkie autobusy czy tramwaje jeżdżą co 5 czy 10 minut. Stanie w jednym miejscu w mroźne dni albo chłodniejsze nie należy do przyjemności. Rozkład może też ulec zmianie, nie warto dodawać sobie dodatkowego stresu.
Wiesz gdzie chcesz iść, wiesz jak się tam dostać to teraz sprawdź co mijasz po drodze. Mam na myśli w szczególności galerie handlowe, urzędy miasta, stacje paliw i przychodnie. Tam bez problemu wejdziecie, zmienicie pieluchę i nakarmicie dziecko. Pomocne też będą szpitale czy muzea.
Zwracam szczególną uwagę na galerie handlowe, urzędy miasta, stacje benzynowe i przychodnie bo te miejsca zazwyczaj są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich a to oznacza, że Wy też spokojnie tam wejdziecie. W tych miejscach też raczej nikt Was nie będzie przepytywał a po co tu weszłaś a czego tu szukasz. Co może się zdarzyć na przykład w restauracji. Sądzę, że kobiety/mężczyzny z dzieckiem w potrzebie raczej by nie wyrzucili ale już samotną istotę tak. Miałam takie sytuacje w restauracjach, że nie pozwolono mi skorzystać z toalety, więc nie pchajmy się tam gdzie nas nie chcą.

Udając się w miejsca typu parki czy akweny wodne nie musimy sprawdzać dostępności. Po prostu idziemy i tyle. Jeśli udajemy się do na przykład do muzeów warto sprawdzić jak i gdzie kupuje się bilety. Czasem istnieje możliwość  zakupu przez internet, dzięki czemu miniemy kolejki. Na stronie często dowiemy się o ewentualnych promocjach, z których warto skorzystać a także, że w terminie od/do nasza atrakcja jest nieczynna. Przed udaniem się w konkretne miejsce poświęć 5 minut i sprawdź stronę www, jeśli takowa oczywiście jest.

Najważniejsze rzeczy organizacyjne już mamy. Pozostałe wiemy już z poprzedniego tekstu dotyczącym wyjścia z dzieckiem na wsi. Pamiętaj aby dziecko przed wyjściem było nakarmione i przebrane.

Podsumowanie:
– sprawdź rozkład MPK;
– sprawdź na mapie gdzie możesz wejść i nakarmić/przebrać dziecko;
– weź ze sobą torbę z rzeczami dla dziecka;
– weź ze sobą picie i jedzenie dla siebie;
– wyjdź z domu gdy dziecko jest nakarmione i przebrane;
– sprawdź pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *