Krakowskie spacery

Krakowskie Spacery – Ogród Świateł, Królewna Śnieżka

Byłyśmy w zeszłym roku na Alicji w Krainie Czarów i zostałyśmy… oczarowane. Przyszłyśmy zatem i w tym roku na spotkanie z Królewną Śnieżką. Widzę, że te świetlne iluminacje opanowały Polskę i bardzo dobrze. Strasznie mi się ta moda podoba! Chodźmy zatem na spacer.

 
 
Do zaczarowanego świata wchodzimy przez zatrute jabłko, lepszego wejścia chyba być nie może? Ogród widoczny jest z daleka a dodatkowo przy alei Pokoju mamy ustawione w/w wejście przez jabłko oraz zachęca nas krasnal. Po wejściu do Ogrodu czeka na Was po prawej stronie piękna, świecąca choinka, z której co jakiś czas gra muzyka. W tym roku dostaliśmy mapę z atrakcjami oraz mały quiz do rozwiązania. W Ogrodzie macie rozlokowane tablice z pytaniami dotyczącymi bajki i oczywiście zaznaczacie prawidłowe odpowiedzi. Bardzo fajny pomysł aby zachęcić dzieci do poszukiwania tablic oraz rozwiązywania zagadek. Oczywiście za prawidłowe odpowiedzi czeka mały upominek. Ulotki z mapą i quizem dostajecie na wejściu przy okazaniu biletu a zwracacie je przy wyjściu, za toaletami. Dobra, koniec gadania, chodźcie na spacer.
 
 

Organizacja miejsca.
Toalety są, więc dla mnie najważniejszy punkt programu zaliczony. Nie wiem tylko czy jest tam przewijak ale jeśli nie ma, to po drugiej stronie alei jest M1, więc tam znajdziecie co trzeba. Również pod M1 możecie bezproblemowo zaparkować auto. Na terenie parku możecie nabyć ciepłe napoje i gofry. Były jeszcze bodajże 2 budki z jedzeniem ale nawet nie zbliżałam się do nich aby nie kusić Diany.
Wystawa czynna jest codziennie, w godzinach 16:00-21:00 (do końca stycznia), 17:00-21:00 (01-27.02.2022r.).
Ostatnie wejście jest o 20:30.
W weekend odbywają się pokazy laserowe.
Do ogrodu nie wejdziecie z psem.
Strona www Ogrodu oraz FaceBook.

 

Bilety.
W tym roku jeszcze nie widziałam tam dzikich tłumów (Park Lotników to moja częsta trasa biegowa), więc możecie kupić bilet stacjonarnie. W zeszłym roku było jakieś szaleństwo a w tym cisza.
Ceny biletów różnią się w zależności od tego w którym mieście jest wystawa oraz od wybranego dnia odwiedzin. W weekend jest oczywiście drożej.
Bilet normalny poniedziałek-czwartek kosztuje 28 zł, piątek-niedziela + święta kosztuje 33 zł.
Bilet ulgowy poniedziałek-czwartek kosztuje 23 zł, piątek-niedziela + święta kosztuje 28 zł.
Bilet rodzinny poniedziałek-czwartek kosztuje 23zł, piątek-niedziela + święta kosztuje 27 zł.
Dzieci do lat 3 wchodzą za 1 zł, powyżej już mają bilet ulgowy. Piszę o tym, ponieważ Diana skończyła 3 lata i w wielu miejscach płaci jak dziecko do 3 lat. Tutaj powyżej 36 miesiąca, dziecku przysługuje bilet ulgowy.

 

Jak dojechać?
Tramwajem, autobusem, rowerem lub autem. Nie będę rozpisywać każdej linii, wypiszę przystanki. Jeśli podróżujecie tramwajem to wysiądźcie na przystanku M1 al. Pokoju, jeśli autobusem, wysiądźcie na Rondzie 308 Dywizjonu. Zaparkować możecie pod M1 lub przy Tauron Arenie ale tu parking będzie płatny.

 

 

Jeśli Wam mało świateł to w tych miastach i miejscowościach w Polsce też na Was czekają takie pokazy:
1. Ogród Świateł w Chorzowie i Warszawie.
2. Największy Ogród Świateł w Polsce w Energylandii.
3. Dziedziniec Tysięcy Świateł na Zamku Wiśnicz.
4. Królewski Ogród Światła w Warszawie.
5. Park Miliona Świateł w Łodzi.
6. Botaniczna Podróż w Lublinie.
7. Park Miliona Świateł w Zabrzu.
8. Ogrody Światła na Zamku Książ.
9. Lumina Park w Bydgoszczy.
10. Lumina Park w Poznaniu.

 

Nasze poprzednie spacery po Krakowie:
Planty Bieńczyckie
Zalew Zesławice
Krakowskie Malediwy
Park Reduta

 

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie miejsca odwiedzone przez Dianę obserwuj #diankamałapodróżniczka. Jeśli podoba Ci się ten wpis poślij go dalej. Dziękuje 🙂 Jak odwiedzasz miejsca z mojego polecenia nie bój się mnie oznaczać na zdjęciach abym mogła je zobaczyć i udostępnić 🙂 
Zapraszam do śledzenia mnie na IG (buszuj.po.kraju) oraz FB (buszujpokraju).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *