Krakowskie spacery

Krakowskie spacery – Teatr Szczęście

Mamy jakiegoś pecha jeśli chodzi o odwiedziny Pałacu Krzysztofory. Gdy byłyśmy tam pierwszy raz, podczas spaceru złapał nas deszcz. Ze spaceru przed i po nic nie wyszło. Przed kolejną wizytą w Teatrze Szczęście, również miałyśmy zaplanowany spacer. Oczywiście też nic z tego nie wyszło a na spektakl przyszłyśmy w ostatnim momencie. Po spektaklu, zanim wyturlałyśmy się… musiałyśmy wracać do mieszkania. ALE wyjście zaliczamy jak najbardziej na plus.

Wygranie biletów do Teatru Szczęście w końcu zmobilizowało mnie aby się tam udać. Jakoś zawsze nam nie po drodze, głównie z tego względu, że spędzamy weekendy poza Krakowem. Teraz wszystko się idealnie złożyło (w sumie to prawie wszystko) i dotarłyśmy.
Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory. Możecie przy okazji odwiedzić muzeum o którym pisałam tutaj.

Spektakle są organizowane dla dzieci. Angażowana jest publiczność, rodzice również. Zatem jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu zajmijcie miejsca w pierwszym rzędzie. Chyba, że przyjdziecie ostatni jak my to będziecie siedzieć na samym końcu. Na spektakle nie przychodzi sporo osób, więc jest kameralne grono. Mnie to jak najbardziej odpowiada.

Obecnie strona Teatru jest w przebudowie więc nie wiem ile jest spektakli. My byłyśmy na Słoniu Trąbalskim i na pewno jest jeszcze Klaun Feliks. Co będzie grane i o której godzinie na bieżąco jest podawane na FB, można również sprawdzać repertuar na portalu babygo.pl. Spektakle są zazwyczaj w soboty i niedziele o 15:30. Szczegółowych informacji uzyskacie pod numerem telefonu 570252555. Bardzo miła Pani odbiera, więc nie bójcie się dzwonić i pytać.

Zaczęłam dzisiaj od dupy strony, dobrze, że nie dupy Słonia Trąbalskiego 😉 Zatem od początku. Trafiłyśmy na spektakl pt. “Słoń Trąbalski”. Jeśli nie znacie bajki to ją poznajcie 😉 Bardzo fajnie jest opowiedziana. Jak widziałam dzieci i rodzice byli zadowoleni. Aczkolwiek nie będę wskazywać i pisać które dziecko od czasu do czasu mówiło: “mamo ja nie chce tu być”, “mamo ja chce iść do domu”. W spektaklu bierze udział dwóch aktorów, przebranych za słonia i… małpę. Jest oczywiście scena ale w tym wydarzeniu biorą udział rodzice i dzieci.

Oczywiście ma to za zadanie zaangażować dzieci aby właśnie nie chciały iść do domu 😀 Bardzo fajnie jest to pomyślane, dzieci jak i rodzice bardzo chętnie pomagali tworzyć to wydarzenie. Diana na scenie nie wystąpiła bo jest trochę wstydliwa. Chociaż jakbyśmy usiedli bliżej to może byłaby bardziej odważna. Spróbujemy kolejnym razem. Najlepszą częścią spektaklu była możliwość schowania się, najlepsza kryjówka okazała się być pod krzesłami.

Sam spektakl trwa godzinę, więc optymalnie aby dzieci wytrzymały. Miejsca nie są numerowane, więc siadacie tam gdzie jest wolne miejsce. Wydaje mi się, że biletów nie trzeba rezerwować wcześniej.

Jak pisałam wyżej repertuar możecie sprawdzać na FB Teatru i zapewne wkrótce na oficjalnej stronie. Polecam również zerkać na babygo.pl gdzie również znajdziecie informacje odnośnie repertuaru jak i samego Teatru.

Trochę praktycznych informacji.
Jeśli ktoś nie wie gdzie znajduje się Pałac Krzysztofory to podaję namiary:
Rynek Główny 35, Kraków. Dokładniej znajduje się na roku Rynku Głównego i ulicy Szczepańskiej. Również przy tej ulicy znajduje się drugie wejście. I nim radzę wejść. Następnie zaraz po prawej stronie znajduje się winda i schody. Należy udać się wybraną drogą na 1 piętro i wejść w drzwi na przeciwko wyjścia z wystawy stałej Pałacu Krzysztofory i udać się do Sali Miedzianej.
Ogólnodostępna ubikacja znajduje się na samym dole koło szatni. Nie mam pojęcia czy znajduje się również gdzieś przy Sali Miedzianej.

Nasze poprzednie spacery po Krakowie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *