Pikniki

Piknik na Avii w dniu 17.06.2023 r.

Stało się, pierwszy piknik dla mam za mną i za nami. Długo się zbierałam do zorganizowania jakiegoś wydarzenia dla mam i ich dzieci. Pierwszy piknik odbył się wedle Waszego życzenia na terenie rekreacyjnym na os. Avia. Zaskoczyliście mnie tym wyborem, byłam pewna, że wygra Park Reduta. Zobaczcie co się działo i jak moje wrażenia.Pierwsze koty za płoty, za mną najtrudniejszy krok czyli ten pierwszy. No nie powiem, ułatwiłyście mi bardzo organizację pikniku u mnie na osiedlu. No w sumie prawie bo ja mieszkam przy ul. Orlińskiego a to jednak obok. Wybrałam teren os. Avii na piknik jako jedna z opcji, po pierwsze dlatego, że nie ma tutaj tłumów. Jest plac zabaw dla dzieci, teren jest ogrodzony, jest miejsce aby rozłożyć koce, jest piach, boisko do siatkówki, dużo przestrzeni dla dzieci i mam. Jest tu też po prostu ładnie a teren jest zadbany.

Na piknik przybyły 3 mamy wraz z dziećmi. Miałyśmy zatem kameralne grono, mogłyśmy w miarę spokojnie porozmawiać i lepiej się poznać. Dzieci miały frajdę z robienia sobie tatuaży brokatowych oraz puszczania baniek. Pomimo, że miały wokół wiele miejsca do zabawy dotrzymywały nam towarzystwa. To tylko udowadnia, że dzieci również lubią piknikować. Była również zabawa w piasku, wspinanie po drewnianej konstrukcji, samodzielne spacery, chowanie w krzakach, krótka zabawa na placu zabaw oraz jazda na rowerze/hulajnodze.

Nasze jedzonko. Nie mogło zabraknąć lemoniady truskawkowej. Było ciasto jogurtowe z truskawkami, wegańskie muffinki oraz szarlotka. Czyli na wypasie. Nie zabrakło przekąsek dla dzieci typu: najróżniejszych paluszków, żelki, krakersy oraz małe ciasteczka. Ja przyniosłam maliny, które rozeszły się od razu. Ledwo zdążyłam jedną zjeść. Dzieci bardzo uwielbiają takie owoce, które mogą po jednym brać jak poziomki, jagody czy borówki. Są one również łatwe w jedzeniu, więc idealnie nadają się na piknik albo wycieczkę. Dodatkowo jeśli mieszkasz na wsi albo masz balkon w mieście, możesz sama wychodować owoce a dziecko je zbierze.

Zalety tego miejsca:
– ogrodzony teren;
– miejsce na rozłożenie koca/maty;
– dużo miejsca na swobodną zabawę dla dzieci;
– boisko do siatkówki;
– czysty zadbany teren;
– kosze na śmieci;
– ławki;
– brak tłumów;
– duży, bezpłatny parking na pasie lotniska;
Niestety daleko tutaj z przystanku autobusowego oraz tramwajowego. Nie jest to bariera do przeskoczenia ale na pewno małe utrudnienie. Brak tu również toalety, co jest problemem większości parków i placów zabaw. Toalety można szukać w Parku Czyżyny. Jednak nie gwarantuje, że ona zawsze jest czynna.

Termin kolejnego pikniku: 29.07.2023 r.  Miejsce zostanie podane wkrótce. Zapraszam do mojej grupy na FaceBookuWarto do niej dołączyć bo jest nas tam małe grono. Będę również wrzucać tam zdjęcia z naszych wspólnych wyjść. Również członkinie, jako pierwsze dowiadują się o terminach spotkać lub same decyduja kiedy i gdzie się odbędą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *